Çayyolu Diş Kliniği, Diş Hekimi Çayyolu
Çayyolu Diş Kliniği İletişim

İmplant tedavisi pahalı bir tedavi midir?

İmplant tedavisi pahalı bir tedavi midir?

İmplant tedavisi aslında pahalı bir tedavi değildir. İmplant tedavisinin amacı dişsiz bölgelerde estetik ve fonksiyonel olarak doğala en yakın durumu elde edebilmektir. Bunun için biouyumlu bir materyal olan titanyumun diş kök şekli verilmiş ve kemikle kaynaşması için yüzeyi özel olarak pürüzlendirilmiş bir formu kullanılmaktadır. Bu titanyum materyalinin bir maliyeti vardır. Bunlara ek olarak implant yerleştirilecek olan dişsiz bölgelerde çoğu zaman kemik ve yumuşak doku artırımı yapmak gerekmektedir. Bu işlemler tedavinin süresini ve maliyetini etkilemektedir.


İmplant tedavisi ağız içerisinde eksik olan dişlerin yerini tamamlamak için kullanılmaktadır. Düzenli diş hekimi kontrollerini yaptıran bireylerde, diş kayıp sebebi olan diş eti hastalığı, çürük ya da kırık sebebiyle dişte ileri derecede madde kaybı gibi sebepler erken teşhiş edilerek, o dişler çekime kadar gitmeden kurtarılabilmektedir. Sonuç olarak implant tedavisi değil, diş kontrollerimizi ihmal etmemizin doğurduğu sonuçlardır maddiyatı arttıran.

Çayyolu Diş Kliniği
Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.
© Copyright 2018 Beysudent | Sağlık PR
Tüm Hakları Saklıdır. Web sitesinde yer alan içeriğin kopyalanması yasaktır.
WhatsApp WhatsApp Hattı