background

All on 4 Tedavi Çayyolu

All on 4 tedavi yöntemi nedir?

All on 4 yöntemi tüm çene dişsiz hastalarda, iki adet düz iki adette özel açıyla yerleştirilen toplamda dört adet implantın üzerine sabit bir tam çene protezin implant cerrahisiyle aynı gün içerisinde hastaya teslim edilmesi konseptidir.

All on 4 yönteminin avantajları nedir?

  • İmplant cerrahisiyle aynı gün içerisinde hastalara protezleri teslim edildiği için hastaların dişsiz geçirdikleri bir iyileşme dönemleri olmamaktadır.
  • Kemik kazanımı için ekstra cerrahi prosedürler ve biomateryaller kullanılmadığı için tedavi süreci kısaltılmakta ve daha ekonomik hale gelmektedir.
  • Cerrahi prosedürün kolaylaşması sebebiyle hastaların operasyon sonrası geçirdiği dönem daha az ağrılıdır.
  •  Hastalar implant destekli hareketli bir protez yerine sabit bir protez kullanıcakları için bulantı refleksi olan bu sebeple hareketli protez kullanamayan hastalarda avantaj sağlamaktadır.
  • Hareketli implant destekli protezlere göre hastaların adaptasyonları ve temizliyebilirlikleri daha yüksektir.

All on 4 yöntemi hangi hastalara yapılabilir?

Bu cerrahi yöntem aynı standart implant hastalarında olduğu gibi herhangi bir sistemik hastalık engeli olmayan ve yeterli kemik hacmine sahip hastalarda uygulanabilmektedir.

All On 4 yöntemiyle tedavi sonrasında hastaların dikkat etmesi gerekenler nelerdir?

Cerrahi sonrasında hastalar hekimlerinin önerdiği ilaçları zamanında ve düzenli kullanmalıdır. Üç aylık iyileşme döneminde hastalar hekimlerinin verdiği diyet önerilerine uygun beslenmelidir.

Hastalar iyileşme sürecinde kontrollerine düzenli olarak gelmelidir.

0312 235 7701